В Миколаєві пройшов «Марш миру»

IMG_300118 січня в Миколаєві пройшов «Марш миру». Він відбувся на знак солідарності із жителями Волновахи, чиї родичі та знайомі загинули під час обстрілу автобусу терористами з ДНР. О 12 годині на площі Леніна, яку тепер знову неофіційно називають Соборна, зібралося близько 2 тисяч людей.

Серед учасників зібрання було багато представників різноманітних демократичних політичних сил, в тому числі і «Народного фронту». Попередньо через спільну заяву с партією УДАР «Народний фронт» виступив з ініціативою прийти лише з державними прапорами та утриматися всіх учасників від партійної символіки. Учасники вирішили, що не варто використовувати захід для самореклами і об’єдналися у спільній позиції засудження терористичного акту.

На нетривалому мітингу виступили представники політичних сил Миколаївщини – учасники Майдану. Це були Юрій Діденко, Євгенія Матейчук, Микола Романчук, Демид Губський, Олег Соколик. Виступаючі закликали учасників мітингу до різкого засудження терористичного акту у відношенні мирного населення, висловлювали співчуття жителям Волновахи. Говорилося про неприпустимість тероризму, необхідність укріпляти обороноздатність країни та зупинити російського агресора.

Потім, колона з іконою попереду та державними прапорами з траурними стрічками рушила по вулиці Радянській, далі по проспекту Леніна до вулиці Садовій, де біля «Хреста» на проти церкви Касперівської Божої Матері відбувся поминальний молебень.

IMG_3122 modПісля молебню до присутніх звернулися віце-голова Миколаївської обласної адміністрації Оксана Янішевська та Голова молодіжної колегії, член «Народного фронту», Микола Дмитрієв. Вони підкреслили необхідність єдності України у ці важкі часи, необхідність згуртуватися та допомагати нашій армії, навіть морально підтримувати її.

Також, серед присутніх на «Марші миру» були Миколаївський міський голова Юрій Гранатуров, його заступники Валентин Гайдаржи та Юрій Андрієнко. Брали участь в Марші миру депутати миколаївської обласної ради від партії «Народний фронт» Станіслав Мартиросов та Руслан Жовтоножко.

Під час руху колони та мітингу лунали вигуки «Слава Україні – героям слава!», «Україна – понад усе!», «Слава нації – смерть ворогам!» та «Я – Волноваха». Миколаїв підтримав співгромадян у цей день. Під «Хрест» миколаївці на знак скорботи поставили лампадки.