Станіслав Мартиросов: «Деякі голови сільських рад можуть померти як політики, якщо не почнуть ворошитися»

IMG_2939Так розпочав свій виступ на засіданні Миколаївської обласної ради депутат Станіслав Мартиросов. Виступ члена партії «Народний фронт» був присвячений обговоренню  затвердження бюджету області на 2015 рік. Його коментар був адресований зауваженням депутата Тетяни Демченко, яка критикувала новий формат бюджету, погрожуючи знищенням соціально-культурної сфери районів через недоотримання грошей місцевими бюджетами.

«Бюджетна реформа, децентралізація влади і, в тому числі, бюджетного утворення можуть привести до «смерті» деяких сільських голів. Смерті у політичному сенсі. У реальності, щоб наповнити бюджет, потрібно виводити з тіні землю, платити за неї податок. Це все можливо і потрібно у межах тих реформ і законодавчих актів, які були нещодавно прийняті. Зміни, які прийняті, поки що у першому читанні, дозволять сільським радам об’єднуватися і тоді вони отримують такі права, як  право формування бюджету, як і міста обласного підпорядкування. А це 60% подохідного податку та 5% від реалізації підакцизних товарів. У сільрад є інструменти, якими вони можуть скористатися. Їм потрібно почати ворошитися і не думати тільки про себе і своїх родичів. При цьому, деяких голів сільрад та депутатів чекає політична смерть, якщо вони цього не зрозуміють. Сільськи общини про розумному і чесному підході мають всі шанси виграти», – підкреслив Станіслав Мартиросов.

Далі він запропонував створити робочу групу, яка спільно з департаментом фінансів розробить обласну програму підтримки місцевих бюджетів.  Тетяні Демченко ж, якщо вона так піклується про долю сільського соціально-культурного розвитку, Станіслав Мартиросов запропонував очолити цю робочу групу і він сам готовий так само взяти участь у її роботі. Так депутат Миколаївської обласної ради від «Народного фронту» запропонував зрушити з місця питання реальної перебудови обласного бюджету.