Боротися з корупцією – треба починати з себе. Вадим Підберезняк: «І коли ми задаємо запитання, що все в «тіні» – давайте розпочнемо із себе»

IMG_291716 січня відбулася сесія Миколаївської обласної ради. Одним з основних питань було прийняття бюджету області. Звісно, що в умовах війни та тієї кризової економічної спадщини, що залишалася нам від попереднього режиму, новий бюджет довелося скоротити. До речі, він вперше за багато років є не популістським, а реальним, тобто відображує реальну ситуацію у доходній та витратній частинах.IMG_2854

Проект бюджету був розрахований згідно нового бюджетного кодексу та стратегічного курсу до децентралізації, якій послідовно відстоює фракція «Народного фронту» у Верховній Раді. Проект бюджету був представлений Миколаївською обласною адміністрацію на затвердження депутатам обласної ради.

Під час обговорення проекту бюджету, все ж таки, не обійшлося без популізму та політичних спекIMG_2906уляцій. Колишня «регіоналка», Тетяна Демченко, депутат та екс-голова обласної ради доби Януковича, взялася жорстко критикувати новий бюджет. Вона, начебто, піклуючись про соціально-культурну сферу області, вважає, що фінансування цієї сфери тепер перекладається на місцеві бюджети, а вони не в змозі його забезпечити. «В нас сільські ради: голі, босі, підперезані», – підкреслила Тетяна Демченко.

Депутат від «Народного фронту» Вадим Підберезняк взяв слово. Він виступив з ініціативою покінчити з корупцією в області, в тому числі у районах. Тоді б місцеві бюджети наповнювалися повноцінно. Зокрема, він сказав: «Ми члени партії «Народний фронт», яка чітко заявила, що готова підтримати проект при всіх його недоліках. Але, якщо пам’ятаєте, на минулій сесії я пропонував у деяких питаннях почати із себе. І коли ми задаємось запитанням, що «в нас сільські ради: голі, босі, підперезані»… І коли ми задаємо запитання, що все в «тіні» – давайте розпочнемо із себе. Я не буду вказувати пальцем, але у мене відповідь на моє звернення у прокуратуру з приводу певного підприємства (мова йде про ПСП Агрофірма «Авангард» Єланецького району, що належить родині Демченко – авт.). В якому чітко розписано, а куди діваються гроші і чому сільським радам так і не вистачає цих грошей. Особливо, коли це підприємство є бюджетоутворюючим».IMG_2911

Далі Вадим Підберезняк зачитав відповідь з прокуратури. Він озвучив, що за результатами перевірки встановлено що без аукціону, в порушення законодавства та без відповідної технічної документації зазначеному ПСП надано в оренду земельну ділянку площею у 340 га для сільськогосподарського використання у межах Возсіятської сільської ради. Крім того Єланецьким районним управлінням МВС здійснюється досудове розслідування та кримінальне впровадження за фактом самовільного заняття відповідним ПСП земельної ділянки площею 50 га. Також, власником ПСП не укладено договорів оренди вже багато років. Відповідно, Возсіятська сільська рада вже багато років не отримує перерахування у бюджет.

«Крім всього іншого, на території Возсіятської сільської ради назріває техногенна катастрофа. Тому що там було введено у експлуатацію газогін, який було побудовано за рахунок і обласного бюджету, і відповідного ПСП. Але чомусь цей газогін був переданий на баланс відповідного ПСП. Це підприємство відмовилося передавати «Облгазу» цей газогін. У зв’язку з цим, «Облгазом» припинено технічне обслуговання даної ділянки газогону. Ми чого чекаємо?! Тому, шановні колеги, коли ми щось заявляємо, то давайте не будимо лицемірами, а прикладом і флагманом вирішення тих чи інших питань. Поклавши руку на серце!», – завершив свій виступ Вадим Підберезняк.

IMG_2880Зрештою, після тривалого обговорення, обласна рада абсолютною більшістю голосів ухвалила бюджет, а Тетяна Демченко – утрималась. Так члени «Народного фронту» бачать реальне втілення принципів справедливості, законності та демократії.