Річниця Майдану – Революцію ще не завершено!

IMG_2549
Зібралися люди на Майдані

21 листопада цього року виповнилося рік від дня початку історичного виступу на Майдані незалежності громадських сил проти режиму Віктора Януковича. Тоді, у листопаді 2013, цей виступ переріс у справжній національний рух, який переміг у Революції Гідності. Ця перемога на Майдані стала можлива широкій підтримці жителів України у різних регіонах, в тому числі і на Миколаївщині. Миколаївський Майдан відстояв від першого дня до дня перемоги революції.

IMG_2587
Станіслав Мартиросов, Юрій Діденко, Демид Губський

У річницю початку національного Майдану учасники миколаївського Майдану зібралися на урочистий мітинг та підвели підсумки революційного року. В перших рядах, як рік тому, були Юрій Діденко з Народного Руху, Евгенія Матейчук з Демальянсу, Демид Губський з «Свободи» та Станіслав Мартиросов з «Народного фронту» (тоді це була «Батьківщина»). Вони звернулися до присутніх та пригадали минулі події, дали оцінку наслідкам та сучасній ситуації. Виступили також незмінні активісти миколаївського та київського Майданів, а нині голова Миколаївської обласної адміністрації Вадим Меріков та народний депутат України Ігор Бриченко.

Головною ідеєю всіх виступів було розуміння того, що Революція Гідності перемогла, але вона ще не завершена. Всі так чи інакше наголошували на тому, що пори внутрішньої загрози контрреволюції, яка полягає у спротиві корумпованих чиновників та олігархів, існує також і загроза зовнішня – агресія путінської Росії. Але незважаючи на це необхідно консолідувати суспільство і продовжувати системні зміни в країні. Головна увага тепер має приділятися люстрації та реформуванню місцевої влади. Революція не завершена, ми мусимо довести справу до кінця!

В контексті реформування місцевої влади та відсторонення від влади корупціонерів і людей із заплямованою репутацією виступила активістка волонтерського руху Гелена Мурлян. Вона зачитала проект звернення до депутатів Миколаївської обласної та міської рад, до міського голови Юрія Гранатурова, де від імені миколаївського Майдану вимагається не допускати на посади людей із вище зазначеними якостями. Майдан погодився із таким зверненням і затвердив його.

Далі мітингарі із патріотичними вигуками рушили до місця розташування майбутнього пам’ятнику «Небесній сотні» на Європейській площі та вулиці Садовій. Відбувся молебень по вшануванню пам’яті загиблих на Майдані. Пам’ятаймо загиблих заради іншої України: сильної, демократичної, справедливої та незалежної. Революцію ще на завершено!