Антон Геращенко відвідав Миколаїв

IMG_1785Сьогодні, 17 жовтня Миколаїв відвідав речник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Супроводжував гостя Миколаєва депутат обласної ради Вадим Підберезняк. Антон Геращенко відвідав блок-пост, що охороняє стратегічний міст на Одесу – Варварівський. На цьому блок-пості  варту несуть бійці Народної самооборони Миколаєва, які беззбройні у квітні цього року розгромили табір проросійських сепаратистів та  врятували Миколаїв від кримсько-донбаського сценарію. Очолює ополчення Микола Тросиненко.

Антон Геращенко поспілкувався з бійцями, поцікавився їхніми думками про нинішню ситуацію в країні та поділився своїм баченням. Зокрема, він зазначив: «Путіну не потрібна Україна, навіть Крим, Донбас. Йому потрібен хаос в Україні, щоб росіяни, які б на це все дивилися, не наважувалися повставати проти його влади. Тому він буде засилати диверсантів, терористів, тобто робити все, щоб підірвати нашу стабільність, завадити нам покращити наше життя. В цій ситуації на бійців, щоIMG_1779 стоять на блок-постах, в тому числі, покладається велика робота по виявленню таких диверсантів, запобіганню терористичних актів. Звісно, блок-пости мають буди ще додатково оснащені технічно. Тут, також, мають працювати професійні кінологи».

Також Антон Геращенко відвідав навчальний центр батальйону спеціального призначення IMG_1819«Святий Миколай» або просто – «Миколаїв». Бійці батальйону пройшли гартування у АТО, здійснювали перехоплення сепаратистів та диверсантів. Заступник командира батальйону Дмитро Дмитрієв показав умови проживання та тренування бійців, а також захоплений у сепаратистів БТР-60. Антон Геращенко пообіцяв сприяти обміну цієї техніки на новий БТР-80. Бійці батальйону показали свою бойову підготовку: демонстрували тактичні стрільби та рукопашний бій.

Також присутнім були продемонстровані нові патрони російського виробництва, що були відібрані у сепаратистів в зоні АТО. Ці набої калібру 5,45 на третину важчі та пробивають бронежилети 4 ступеню захисту. Виходить, що наші бійці втрачають рівні можливості у стрічковому бою та наражаються на більшу небезпеку. Антон Геращенко пообіцяв довести до відома відповідних структур МВС та ВСУ цю інформацію та шукати можливості виправлення цього стану.

У бесіді з бійцями речник міністра внутрішніх справ розповів, що такі підрозділи, як «Святий Миколай», потрібні Україні. ЇхIMG_1900 фінансування та кількість особового складу будуть збільшуватися. Він також зазначив, що у міліціонерів, бійців спецпідрозділів має бути висока заробітна плата, що вони мають служити і знати, що їх родини захищені і не відчуватимуть потреб. На пам’ять Антон Геращенко сфотографувався з бійцями батальйону та кішкою на руках, яку миколаївці вивезли з собою із АТО і вона стала справжнім талісманом підрозділу.

У зустрічі з журналістами Антон Геращенко зазначив, що був вражений військовою майстерністю та патріотизмом  бійців  спецбатальйону «Миколаїв». «Саме такі люди мають скласти кістяк міліції та силових структур. Це золоті хлопці!», – підкреслив він. Він IMG_1996також зазначив, що в планах партії «Народний фронт», по списку якої він йде у парламент є докорінна реформа збройних сил, які поєднають передові елементи сучасних армій Швейцарії, Фінляндії та Ізраїлю. Поділився західним досвідом, за яким треба реформувати міліцію, що треба створювати муніципальну та національну поліцію на рівні розмежування повноважень та відповідальності. Міський голова та депутати міськради, яких не має бути більш 10, мають призначати голову муніципальної міліції та нести відповідальність за його діяльність. Він підкреслив: «Саме головне – це провести судову реформу і створити чесний і професійний судоустрій. Ми маємо провести військові, поліцейські, дуже важливо – економічні реформи, але без справедливих судів, без дії закону ми не зможемо насправді щось змінити».

На останок, Антон Геращенко провів зустріч з офіцерами міліцейських підрозділів, на яких були обговорені професійні нюанси. Зокрема йшлося про люстрацію. Речник міністра внутрішніх справ зазначив, що люстрацію проводити необхідно, інакше ми не позбавимося тих старих кадрів, що керуються ще ідеалами СРСР. Що стосується міліціонерів, бійців «Беркуту», які були на Майдані, то по кожному треба з’ясовувати окремо, а не гребти всіх під одне. Більшість тих, хто причетні до незаконного використовування зброї на Майдані вже втекли за кордон. «Я завжди відстоюю міліцію та кажу, що не треба вішати всіх собак на неї, в нас багато корупціонерів при владі, суддів, прокурорів, що виносили злочинні рішення. Тому треба розібратися по кожному окремо, і якщо людина невинна – нехай працює. Тих, хто себе заплямував, в залежності від ступеню – люструвати або судити», – пояснив речник міністра.

«Я проти люстрації у сміттєвих баках. З одного боку я розумію цих людей, з іншого – я не можу цього прийняти. Така «люстрація» відбувається через те, що люди вже не вірять, що чиновник високого рівня може бути покараний. З іншого боку – нам не треба сповзати у анархію і свавілля. Нам треба створити умови, щоб працював закон, за яким злочинців будуть судити і карати. В цьому я бачу головне завдання нашої політичної сили у парламенті – партії «Народний фронт», – завершив Антон Геращенко.