Арсеній Яценюк та його команда – найкращій уряд в історії України

1Кожний з нас знає, що українці, як нація, зробила свій вибір шляху розвитку не тільки економічного, а й політичного та соціального. І цей вибір європейський. Більше сотні життів було положено на Майдані за наш вибір, і сотні життів гине на сході країни, щоб його відстояти: і вже не тільки вибір, а мова йде й про нашу Маленьку незалежність. І відсторонитися влада на сьогоднішній день просто не має права, ми маємо бути одним цілим, одним організмом – Нацією! Тому саме через це була утворена 27 лютого 2014 року коаліція «Європейський вибір» 250-ма народними депутатами фракцій політичних партій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», УДАР, групами «Економічний розвиток» та« Суверенна європейська Україна».

В нас була одна мета – це побудувати сильну країни, відстояти цінності Майдану в парламенті та ніколи не допустити більше кровавих подій. Але, на превеликий жаль, діяльність коаліції гальмувала та частина народних депутатів, що вийшли з фракції Партії регіонів та тимчасово долучилася до коаліції. Ці депутати-перевертні не зацікавлені у реальних змінах. Саме вони є носіями корупції та гальмують суспільні перетворення. Вони не голосують за відповідні доленосні закони. Зокрема, вони не голосують за закон «Про люстрацію», який б очистив владу від «корупційних покидьків» та дав можливість керувати країною патріотам. Єдине чим вони займалися і займаються це підрив стабільності економіки шляхом «відкритого шантажу» Уряду на чолі з Арсенієм Петровичем, під час якого хочуть лобіювати свої інтереси та намагаються прикрити розкрадення мільярдних статків.

І звичайно, що я підтримую бажання громадян і погоджуюся, що в такому вигляді діяльність ВР є неефективною. Необхідне перезавантаження законодавчої влади. Необхідні дострокові перевибори. Необхідно очистити парламент від «брудної» політики… Разом з тим Уряд потребує підтримки більшості для прийняття необхідних, першочергових рішень, щоб не втратити країну взагалі. Україна знаходиться в стані неоголошеної війни з Росією, а ще три місяці назад ми були на порозі дефолту, і єдине, що нас врятувало і рятує в цій ситуації, – це ефективні, нетрадиційні рішення Уряду: Яценюка та його команди. Тому тісна співпраця Президент-Уряд-Парламент гостро ставиться на сьогоднішній порядок денний.

Самовільний розпуск «Свободою» та УДАРом коаліції – це неприпустима поведінка для партнерів. Їхня безвідповідальність підриває довіру, тому що такі речі необхідно узгоджувати, а не залишити Уряд без фінансування економіки країни.

Ми, як члени політичної партії ВО «Батьківщина, підтримали рішення А.П. Яценюка щодо відставки з посади. Його вчинок можна зрозуміти: коаліції у Верховній Раді немає, за ініціативи Уряду не голосують, бюджет пустий та поповнювати немає звідки. Політичні ігрища наших партнерів могли б дорого коштувати країні. Тому що кожний з нас розуміє, що ми маємо найкращого прем’єр-міністра за всю історію незалежної України: професійний, порядний та командний гравець. Очолити Уряд в таких жахливих для країни умовах і взяти на себе всю повноту відповідальності – справжній вчинок. І Арсеній Петрович прекрасно впорався. Своїми нетрадиційними рішеннями він відвів дефолт країни, утримав економіку від майже неминучої прірви, хоч і досі ситуація залишається складною, встановив партнерські стосунки із Заходом, відкрив світовій спільноті нову, демократичну Україну, на що відповіли довірою та підтримкою.

Не залишається осторонь увага Уряду і місцевих проблем. Наприклад, незважаючи на скрутне становище Державного бюджету, в Миколаївській області були виділені кошти сім’ям для відшкодування втраченого житла під час вибуху газу на вулиці вул. Лазурна, 40, було вирішено ряд питань для аграріїв, наприклад, щодо фінансування державних водогосподарських організацій, які є основним критерієм ведення господарської діяльності сільськогосподарських виробників.

Саме вбачаючи професіоналізм та порядність Яценюка, ми отримали від західних партнерів кредити для проведення реформ. І я постійно підтримував законодавчі ініціативи Яценюка та його команди, голосуючи за зміни до Податкового законодавства, до Державного бюджету України на 2014 рік (№4575), за рішення про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№4576), за ряд законопроектів, що стосуються вирішення агарних питань. Але для продовження цього руху до реформ в Україні Уряду потрібна законодавча підтримка більшості депутатів Верховної Ради.

Повернення Яценюка на посаду прем’єра – це визнана необхідність. Депутати це визнали та запросили Яценюка повернутися. Відтепер для здійснення повномасштабних реформ демократичним політичним силам необхідно здійснювати всіляку підтримку Уряду та Президенту. Показовими у відновленні співпраці стали закони, прийняті на закритому засіданні 31 серпня, які дають змогу поповнити місцеві та державний бюджети для продовження економічно-суспільних перетворень в країні, підтримки військових в зоні АТО. І цього разу джерелами фінансування стали не прості громадяни, як було прийнято за прем’єрства всім нам відомих представників злочинної влади Януковича, а олігархи з їхніми надприбутками.

Тому важко посперечатися, що діяльність Яценюка в таких скрутних для країни умовах заслуговує на позитивні відгуки та похвалу. І ми, представники ВО «Батьківщина», й надалі всіляко підтримуватимемо його ініціативи. Адже в Кабінеті Міністрів, вперше за всю історію незалежної України, панує розум, рішучість і просто людські якості, що не так мало важливо для кожного серця українця.

Ігор Бриченко

народний депутат України

фракція Батьківщина