Чи бути суспільному телебаченню?

IMG_7177 З таким проблемним запитанням у вівторок 15 червня звернувся до журналістського середовища голова Обласної телерадіокомпанії Ярослав Індіков. Відбувалося обговорення ситуації на круглому столі у Миколаївській обласній адміністрації. Серед учасників був голова обласної ради Тарас Кремінь, народний депутат України Ігор Бриченко, такі майстри журналістики як В’ячеслав Чиченін, Микола Стеценко, Глеб Головченко, поет Дмитро Кремінь та багато інших.

Ярослав Індіков пояснив присутнім, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який начебто передбачує створення «суспільного телебачення» на зразок ВВС у Великій Британії. Але створюватися він має бути за рахунок «відмови від мережи державного телебачення на обласних каналах». Далі Ярослав Індіков підкреслив, що ініціаторами цього законопроекту є пара депутатів, які висловили свою суб’єктивну критику на адресу ефективності діяльності державних каналів в областях і на цій підставі пропанують їх закрити.

Пан Індиков висловив своє припущення, що під «шумок» певні особи намагаються розвалити і приватизувати обласні телерадіокомпанії. «Я не буду здивований, якщо через деякий час ці мережи з їх обладнанням та ефірними частотами, під видом створення «суспільного телебачення», перейдуть до якогось медіахолдингу», – підкреслив Ярослав. Зрозуміло, що питання корупції у приватизації компаній облтелерадіо непокоїть всіх присутніх.

В’ячеслав Чиченін висловив свою критику на якість роботи Миколаївського обласного телебачення та зазначив, що мало чого змінилося у цікавості програм після минулої влади. Разом з тим він висловив ряд порад по покращенню компанії та можливості вдосконалення, не руйнуючи самого каналу та трудового колективу.

IMG_7189Тарас Кремінь висловився за необхідність більш ретельного доопрацювання закону, оскільки у ньому виявлено непорозуміння, які можуть бути використані з метою маніпуляції та відкривають шлях корупції.

Взагалі обговорювалося, що в умовах інформаційної війни, подальшого зростання впливу на суспільство інформаційних технологій та початку формування, бодай якоїсь, державної інформаційної політики вкрай потрібно мати державі свої засоби інформаційного впливу. Тому автори законопроекту, в ліпшому випадку не компетентні, а у гіршому – підривають основи національної безпеки.

Також обговорювався досвід інших країн Європи, де з’ясувалося, що більшість з них має свої державні та регіональні канали разом із великою кількістю комерційних. Вдалий приклад «Громадського телебачення» має бути вивчений, але в кожному регіоні є свої особливості. Суспільному телебаченню бути, але не за рахунок знищення мережи державного телебачення в Україні.

IMG_7180Ігор Бриченко підкреслив, що як народний депутат від докладе всі зусилля, щоб з’ясувати всі аспекти написаного законопроекту та пообіцяв розглянути питання на фракції «Батьківщини», щоб залучити як змога більше фахівців для вивчення і обговорення цього питання.

На останок учасники круглого столу підписали звернення до Верховної Ради України про необхідність і розвитку суспільного телебачення, і збереження вже існуючої системи обласних телерадіокомпаній.