Підтримати українську армію

Підтримати українську армію

Підтримка української армії в наш час стала дуже важливою патріотичною справою. В умовах, коли військо було розкрадене та деморалізоване попередньою владою, розпочалася російська агресія на нашу територію. Доводиться українське військо майже повністю відновлювати «з колес», будувати армію під час бойових дій.

Наші громадяни, черговий раз після Майдану проявили мужність і патріотизм. Вони за власний кошт, хто чим може, стали допомагати армії харчами, одягом, обладнанням, засобами захисту та інше. Спочатку це відбувалося стихійно, а потім стало налагоджуватися у певний процес.

Так, наприклад, за ініціативи Юлії Тимошенко два місяці тому партія «Батьківщина» стала центром створення Руху Опору. Партійні осередки в містах та районах країни працювали над консолідацією зусиль громадськості у справі відновлення боєздатності країни. Завдяки цьому понад 20 тисяч громадян записалися до підрозділів територіальної оборони та проходять бойове навчання. «Батьківщина» підтримала створення блокпостів у регіонах та цільовий збір коштів на підтримку армії.

Найбільш ефективною формою зборів коштів, яку розробив уряд Арсенія Яценюка, став з квітня цього року випуск державним «Ощадбанком» України казначейських зобов’язань «Військові». Від тепер ми можемо не позичати гроші за кордоном, а інвестувати у власну армію. Придбати такі зобов’язання можна у будь-якому відділенні «Ощадбанку». Таким чином це і допомога війську, і ще отримання депозитної ставки. Таким чином ми допомагаємо уряду планувати розвиток обороноздатності України.

Начальник Миколаївської обласної філії АТ «Ощадбанк» Сергій Мирзаков сказав: «Ми приємно вражені патріотичним налаштуванням наших громадян. Вже в перші дні дії акції «Військовий» установами області було зареєстровано 119 казначейських зобов’язань. На сьогоднішній день Миколаївщина – впевнений лідер після Києва та області, Запорізької, Львівської та Харківської областей. Станом на 12 червня в області уже продано 755 казначейських зобов’язань».

Історія знає багато успішних прикладів, коли уряди демократичних країн під час війни запозичували через подібні казначейські зобов’язання кошти простих громадян для перемоги. Яскравим прикладом цього є діяльність американського президента Франкліна Рузвельта під час другої світової війни.

11 червня депутати партії «Батьківщина» в Миколаєві Вадим Меріков (Верховна Рада), Тарас Кремінь та Вадим Підберезняк (Обласна рада) придбали декілька сертифікатів на підтримку збройних сил України. Голова Обласної ради Тарас Кремінь зазначив, що відповідальні політики та керівники мають власним прикладом доводити свою громадянську позицію.

Зокрема Вадим Меріков сказав: «Я придбав п’ять сертифікатів казначейських зобов’язань «Військові» і наступного місяця готовий придбати стільки ще стільки, а можливо і більше. Я відважився на цей крок, витративши більше третини заробітної плати народного депутата, тому що наша підтримка дуже важлива для наших військових, які сьогодні ведуть бої з терористами-сепаратистами на Сході України та боронять кордони нашої батьківщини».

Олександр Дудюк
прес-секретар Миколаївської обласної організації
партії ВО «Батьківщина»