Боротися з корупцією життєво необхідно

Загроза нашій державі не тільки зовнішня, а й внутрішня. В той час, коли суспільство намагається консолідуватися, щоб дати відсіч зовнішньому агресору, в той час, коли люди збирають власні кошти для нашої армії, її та країну продовжує знищувати внутрішній ворог – суцільна корупція старого чиновницького апарату.

Наша славна, квітуча країна, з багатими надрами, родючими чорноземами, потужними виробництвами та працьовитим і талановитим народом стала одною з найбідніших у Європі. Чому так сталося? Тому, що всіма попередніми владами та, особливо, режимом Януковича, відбулося розкрадання країни. Всі наші багатства, які по праву, по Конституції належать народу України, були поділені купкою олігархів, що спираються на створену ними олігархічну піраміду. На всіх рівнях влади причаїлися корупціонери, які грабують власний народ. Всі національні багатства опинилися в руках олігархів, які продовжують обкрадати народ й досі.

Яскравим прикладом опору цієї мафіозної «гідри», цього справжнього «спрута», що оплів українську державу, є небажання боротися з корупцією, навіть, народних депутатів. Тобто тих, кому, від власного імені, люди довірили захищати їх інтереси. Нещодавні голосування у стінах Верховної Ради по законах про люстрацію, про антикризові заходи, про боротьбу з корупцією, зокрема ліквідацію непрозорих державних закупівель, показали, що ні «регіонали», що ні комуністи не хочуть боротися з корупцією.

Справжні корупціонери залишилися майже на всіх рівнях від регіонального, до селищного. Я, як народний депутат України, по зверненням громадян розслідував діяльність голови Миколаївобленерго Ю.М.Антощенко. За вказівками Антощенка мають місце події, які просто обурюють ряд підприємців та й мене самого, а саме: підробка документів, зловживання службовим становищем, вимагання хабарів.

Одним із таких випадків, наприклад, стали події в Новоодеському районі, коли група підприємців звернулися до мене з проханням захистити їх від заступника з енергонагляду Новоодеської філії Миколаївобленерго М.М.Деркача, який, зловживаючи службовим становищем, підроблює перевірочні документи так, щоб на основі них пред’являти пагубні штрафи підприємцям, хоча одразу пропонує суму в два рази меншу, але платити потрібно йому в гаманець! Є достовірні данні, що шляхом службового злочину, підлогу та шахрайства у різних випадках було виписано штрафи у декілька тисяч гривень, а потім, запропоновано, за меншу суму «вирішити» це питання. Це вже не просто хабарництво – це примушування до хабарництва.

Не викликає сумнівів, що ця політика здійснюється за безпосереднього контролю Ю.М.Антощенком. Тепер ця людна йде у міські голови Миколаєва, сподіваючись сховатися від розслідування та отримати ще більші можливості для корупції. Відтепер всім інспекторам філій Миколаївобленерго вміняють в обов’язок не тільки агітувати за нього, а й збільшувати побори шляхом «липових» штрафів та через корупційні схеми. Фінансування передвиборної компанії Антощенка відбувається за рахунок підприємств. Але така політика не пройде. Дані події вже зафіксовані Генеральною прокуратурою та з ним будуть розбиратися відповідні органи. Прикладів такої корупції в нашому суспільстві достатньо: від Обленерго до ДАЇ, від дитячих садків до вищів, від податкової до митниці і так далі.

Звертаюся до вас, жителі Миколаївщини! Нам треба задуматися над тим, що жити так далі більше не можна. Головне, задуматися над тим, що зміни цілком залежать від нас. Від нашої громадянської позиції. Мі вже не можемо чекати, доки дійде справа до всіх корупціонерів. Як свідчить досвід, навіть демократичній уряд не в змозі швидко вирішити всі запитання, особливо на місцях. Ми самі маємо протидіяти корупції. Не брати і не давати хабарі, а також негайно повідомляти про випадки корупції, якщо вам стало про це відомо. Як народний депутат України, маю можливість перевірити діяльність будь якої державної установи і встановити законність.

Тому я вас дуже прошу, повідомляти мене особисто та відповідним правоохоронним органам про випадки корупції чи навіть спроби дати хабара. Адже зрозумійте, що в такому випадку ці кошти не йдуть вам у користь, а навпаки: осідають в карманах олігархів для їхнього збагачення та придбання золотих батонів.

Мій номер контактного телефону: (044)-255-38-70, мобільного: 050 -219-75-94.

Народний депутат України від партії ВО «Батьківщина»

Ігор Бриченко