Мітинг проти новопризначеного голови податкової адміністрації

Мітинг проти новопризначеного голови податкової адміністрації

В Миколаєві 10 квітня на вул. Лягіна біля будівлі обласної податкової адміністрації відбувся мітинг демократичних сил. Організаторами були обласні організації партій ВО «Батьківщина», УДАР, «Демальянс», «Свобода», НРУ та позапартійні мешканці міста. Метою заходу був протест проти призначення на посаду голови обласної податкової адміністрації Володимира Копиці, до якого є претензії з точки зору причетності до діяльності уряду Азарова. Мітинг політичних сил був спрямований на привернення уваги нового уряду на призначення посадовців, що не відповідають вимогам люстрації.

Учасники мітингу оголосили звернення до уряду, прем’єр-міністра А.Яценюка та виконуючого обов’язки президента О.Турчинова. Було наголошено, що не підриваючи довіру до уряду, який діє у цих надзвичайних умовах, але нагадуючи основні принципи Майдану, миколаївські демократичні сили, просять звернути увагу на думку мешканців, стосовно призначення посадовців.

На завершення мітингу до людей вийшов В.Копиця. Від розповів, що не розуміє, проти чого відбувається мітинг. Сказав, що не причетний до корупційних схем, а його призначення відбулося раптово з невідомих йому причин. На завершення новопризначений голова податківців обмовився, представляючи начальника управління з безпеки І.Бондаренка, він назвав його «заступником по корупції».

В будь якому разі, учасники мітингу зазначили, що продовжують пильно слідкувати за кадровими рішеннями в області. Ключовим моментом тут є та відповідальність, яку несуть демократичні сили безпосередньо перед людьми, перед жителями Миколаївщини. Свою позицію з цього висловили «батьківщинівці»: депутати обласної ради Вадим Підберезняк та міської ради Олександр Курченко.

IMG_6285 IMG_6259 IMG_6270

Вимоги мітингу

Миколаївські обласні організації ВО «Батьківщина», УДАР, «Демальянс», «Свобода», «Рух» та безпартійні жителі міста Миколаєва звертаються до кабінету міністрів Україні, особисто до прем’єр міністра України Арсенія Яценюка та виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова.

Ми розуміємо всю складність теперішнього економічного стану України. Ми розуміємо необхідність одночасного вирішення багатьох питань у різних напрямах новим урядом України. Ми розуміємо всю неоднозначність внутрішнього та зовнішнього положення України.

Разом з тим, ми не можемо зрозуміти поспішні та непрозорі призначення посадових осіб у органи влади всіх рівнів. Ми не можемо зрозуміти, як новий уряд може призначати старі кадри, зрощені корупційним урядом Азарова, порушуючи при цьому проголошені принципи люстрації та професіоналізму.

В зв’язку з цим ми вимагаємо змінити непрозору практику призначення посадовців. Ми вимагаємо послідовно дотримуватися обов’язкової люстрації та професіоналізму кадрів при розгляді кандидатур на призначення посадовців.

Ми вимагаємо відправити у відставку новопризначеного начальника податкової адміністрації області Володимира Копицю, принаймні до тих пір, поки не буде перевірена антикорупційним комітетом його попередня діяльність.

Метою нашого виступу не є спроба розколоти демократичні сили та відправити уряд у відставку. Ми виступаємо на підтримку діяльності нового уряду, що діє у надзвичайній ситуації та намагається врятувати країну. Однак, ми бачимо, що з центру, в умовах цейтноту, не завжди можна роздивитися справжній стан ситуації на місцях. Тому ми, політичні демократичні сили Миколаївщини, звертаємо увагу влади України, щоб скорегувати та направити її діяльність.

Також ми заявляємо, що й надалі будемо послідовно відстоювати принципи чесності та прозорості діяльності влади, ті принципи які відстоював український народ на Майдані.

Слава Україні!

ВО «Батьківщина»

Партія УДАР

Партія «Демальянс»

Партія «Свобода»

Партія «НРУ»