Миколаївці дали відсіч сепаратистам

Миколаївці дали відсіч сепаратистам

Над вечір 7 квітня у Миколаєві місцеві нечисленні сепаратисти, підбурені та підсилені «гастролерами» з Росії, розпочали блокаду ОДА. Вони здійснювали спроби захоплення приміщення, розмахували окупантськими прапорами та вигукували «Росія». Міліціанти чемно тримали охорону, стримуючи екстремістів.

Саме прихильники сепаратизму з лютого на могилах воїнів визволителів Миколаєва влаштували наметовий бівуак, який використовувався як «символ опору фашистам», а головне – концентрації сепаратистів. Не зважаючи на рішення судів про заборону його розміщення, «п’ята колона» Миколаєва демонструвала всіляку зневагу і до судів, і до влади, і до України. «Російські патріоти» поводилися нахабно і поволі перетворювали святе для мешканців місце у смітник.

Більшість миколаївців не тільки не підтримує сепаратистів, а й засуджує таке їхнє поводження. Народ почав вигахати від влади наведення порядку. В місті серед активних громадян була створена Народна самооборона на чолі з полковником Миколою Тросименко. З початком заворушень біля ОДА на допомогу міліції відбулася мобілізація самооборони. Вона об’єднує представників «Батьківщини», «Демальянсу», «Правого сектору», Миколаївського майдану та просто громадян, небайдужих до рідного міста та країни.

Звертаючись до строю Народної самооборони депутат облради з фракції «Батьківщина» Ярослав Індіков, вказуючи на напрям розташування сепаратистів, вигукнув: «Вони, поводяться як нікчемні собаки, що постійно провокують та перевіряють міцність правил. Вони зневажають закони України, права громадян та наш свободний вибір. Вони обслуговують інтереси окупантів і ми маємо поставити їх на місце!» Микола Тросименко закликав самооборонців до чемності та дисциплінованості.

Ніякої зброї, дубинок чи сльзогінного газу, на відміну від сепаратистів, миколаївські патріоти не мали. Вони прийшли с чистими руками та відважними серцями. Народна самооборона висунула ультиматум сепаратистам залишити ОДА та прибрати намети. Однак ті не тільки не підкорилися законним вимогам, а ще і почали використовувати петарди, гранати, біти й травматичну зброю. В результаті штурму Народною самообороною за підтримки міліції, яка затримувала найбільш небезпечних сепаратистів, було ліквідовано табір сепаратистів. Хоча близько десяти самооборонців дістали поранення – правда перемогла. Загрозу захоплення ОДА та розсадник сепаратизму у Миколаєві ліквідовано.