Голова обласної ради ініціює загальномиколаївський марафон для підтримки переселенців з Криму

Голова обласної ради ініціює загальномиколаївський марафон для підтримки переселенців з Криму

Сьогодні, коли до Миколаївської області щодня прибувають десятки вимушених переселенців з Криму – військовослужбовців з сім’ями та просто громадян, які, відмовившись приймати російське громадянство, внаслідок дій окупаційної влади виявилися чужими на власній землі, вся наша громада має зробити все необхідне, щоб Миколаївщина стала для них новим домом, – заявив голова облради Тарас Кремінь, коментуючи поточну ситуацію в області під час засідання Телевізійного прес-клубу на ТРК «ТАК-ТВ» 4 квітня.

Так, позачергова сесія облради 3 квітня одноголосно виділила для прийому та облаштування цих людей майже мільйон гривень, – продовжив він, – проте коли планувався обласний бюджет подібні витрати не були закладені в нього з самого початку. Зрозуміло, що з часом будуть прийняті певні урядові програми, на які будуть централізовано виділені відповідні гроші. І ми дуже радіємо з того, що в Миколаїв та область почнуть повертатися військові, почне відроджуватися інфраструктура, з’являться в зв’язку з цим нові робочі місця… Проте зараз перед нами стоїть завдання протриматися, поки ці програми почнуть працювати. І, спостерігаючи за тим, як ставиться до наших нових земляків миколаївська громада, я розумію, що це нам під силу. Адже кожного дня ми бачимо численні приклади щирості, щедрості, готовності підставити плече, поділитися останнім з боку миколаївців. Вони телефонують у департамент соціального захисту і пропонують не тільки гроші, продукти та речі, а навіть і власне житло. Це – дуже зворушливі прояви висоти людського духу і справжнього, не пафосного, не показного патріотизму. Я дуже гордий за Миколаївщину і, до речі, не випадково в п’ятницю Прем’єр-міністр України поставив Миколаївську область всім іншим регіонам України в приклад, закликавши усіх вчитися тому, як тут налагоджено програму з адаптації переселенців.

Проте, зараз дуже важливо каналізувати щирі зусилля миколаївців, спрямувати їх у потрібне русло, щоб допомога, яку вони воліють надати кримчанам, акумулювалася в єдиному центрі і розподілялася згідно з нагальними потребами цих людей. Для цього ми ініціюємо проведення марафону по збору коштів, речей та продуктів для переселенців. Пропри те, що миколаївці – і окремі громадяни, і підприємства можуть у будь-який зручний час надавати свою допомогу, перераховуючи гроші на рахунки, номери яких постійно публікуються в пресі, зокрема, на сайтах Департаменту соцзахисту ОДА та обласної ради, ділитися продуктами і речами, список яких також публікується, в тому числі і на цих ресурсах, ми починаємо щонеділі проводити дні відкритих дверей у військових частинах Миколаєва. Вже досягнуто домовленості з командуванням цих підрозділів, і ми впевнені, що такі заходи не тільки допоможуть ще більше згуртувати громаду, але й нададуть можливість тим, хто хоче конкретною справою долучитися до нашого спільного руху, побачити на власні очі, чим саме він може бути корисним. Наприклад, до нас звернулися керівники деяких будівельних організацій, готові безкоштовно провести ремонт деяких приміщень військових частин, які зараз приймають нових льотчиків, морських піхотинців тощо, – наголосив Тарас Дмитрович.

Т. Кремінь разом з обласним військовим комісаром О. Івановим та заступником голови обласної ради ветеранів Миколою Поротніковим відвідав декілька підрозділів, де зараз розташовані та проходять службу військові, переведені з Криму, та домовились про організацію заходів в рамках благодійного марафону на території їх військових містечок.

DSC_0074