Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк залишився задоволеним тим, як кримських переселенців прийняли на Миколаївщині

4 квітня в Будинку Уряду за участю Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, Першого віце-прем’єр-міністра Віталія Яреми, Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та членів Кабінету Міністрів України відбулася селекторна нарада з головами обласних державних адміністрацій з питань розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які переселяються з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в інші регіони України.

Від Миколаївщини на нараді були присутні: голова Миколаївської ОДА Микола Романчук, а також його заступник Володимир Луста, військовий комісар Миколаївської області Олександр Іванов, керівники управлінь, департаментів Миколаївської обласної держадміністрації та соціальних служб області.

Загалом, Прем’єр-міністр України, заслухавши звіт стосовно розміщення та вирішення соціально-побутових проблем переселенців з АР Крим та міста Севастополь в Миколаївському регіоні, не просто залишився задоволений почутим, а поставив Миколаївщину у приклад решті областей як взірець організації цієї роботи та ставлення громади до своїх нових земляків.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день Миколаївщина вже прийняла 226 переселенців-військових і членів їхніх сімей. Крім цього, у найближчі дні планується прибуття ще приблизно такої ж кількості осіб.

У ході селекторної наради, перший віце-прем’єр-міністр повідомив, що з метою організації надання необхідної допомоги для якнайшвидшої адаптації на новому місці громадян, які залишають окуповану територію, уряд розробив і прийняв План, яким передбачається розв’язання ряду соціально-побутових проблем цих громадян. Зокрема, відновлення всіх соціальних виплат та надання допомоги у працевлаштуванні; ведення реєстру громадян України, які переселяються, та переліку об’єктів державної і комунальної власності, в яких можливе розміщення; надання необхідної медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, в тому числі психологічної підтримки; продовження навчання та здобуття відповідної освіти; надання безоплатної правової допомоги тощо.

Зі свого боку, Арсеній Яценюк відзначив, що задля кращої координації дій та ефективнішої співпраці, подібні наради на найближчий період стануть щотижневими.