Депутати від «Батьківщини» закликають колег боротися з сепаратизмом

Депутати від «Батьківщини» закликають колег боротися з сепаратизмом

3 квітня відбулася XXII позачергова сесія Миколаївської обласної ради шостого скликання. На порядку денному розглядалось питання про внесення змін до Соціальної програми з підтримки сім’ї та дітей, забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у зв’язку із передислокацією у Миколаїв з Криму військових льотчиків та членів їх родин. Депутатами було прийнято рішення збільшити фінансування програми, враховуючи розміщення родин військових. Було виділено 900 ти. грн., які попередня влада намагалася витратити на ремонт будинку обладміністрації.

Голова обласної ради Тарас Кремінь вручив почесну грамоту від депутатів Миколаївщини герою протистояння у Бельбеку полковнику Юлію Мамчуру та його військового колезі. Також всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час громадського протистояння на Майдані.

З ініціативи фракції комуністів депутати заслухали звіт начальника обласного управління МВС Юрія Сєднєва щодо відкриття кримінальної відповідальності за повалення пам’ятника Леніну у Миколаєві. Доповідач пояснив, що кримінальне впровадження було закрито у зв’язку з тим, що у цій акції за законом складу злочину не виявлено. Також Сєднєв пояснив, що у цій акції головною була політична складова і що міліція, враховуючи бажання абсолютної більшості миколаївців знести пам’ятник тоталітаризму, намагалася, в першу чергу, не допустити зіткнень між опонентами та кровопролиття.

Однак, фракція комуністів висловила своє незадоволення таким рішенням міліцейського керівництва і провокувала зібрання такою ж можливістю повалення будь-якого пам’ятнику, зокрема Шевченка, без будь яких наслідків.

Депутат від «Батьківщини» Ярослав Індіков у своєму виступі досить емоційно, але по справі звинуватив комуністів у «танках на кістках». Влаштоване сепаратистами, до яких причетні, в тому числі, і представники компартії, наметове містечко на меморіалі воїнам визволителям Миколаєва перетворилося на шабаш, де на місці захоронення бійців їх молодики грають у футбол. «Вони там танцюють на кістках та машуть окупаційними прапорами в той час, коли країну захоплює ворог», – заявив Індіков. На горіхи досталося, зокрема, депутату компартійцю Сергію Пучкову, що безпосередньо блокував військову частину у Соляних та закликав призовників розбігатися по домівках. Сам Пучков у відповідь зізнався, що молоді люди не повинні йти захищати батьківщину, оскільки «їх там можуть поранити або вбити».

Так фракція «Батьківщини» в обласній раді Миколаївської області черговий раз підкреслює, що й надалі відстоюватиме свою позицію по територіальній цілісності та єдності України. «Батьківщина» різко засуджує діяльність п’ятої колони та тих політичних сил, що їй допомагають. Депутати організації закликають своїх колег по Миколаївській облраді боротися із сепаратизмом.