Тарас Кремінь: «Збереження історичної пам’яті повинно набути справжнього змісту»

Тарас Кремінь: «Збереження історичної пам’яті повинно набути справжнього змісту»

Наша пам’ять про героїв, які визволяли Україну, не повинна зводитися лише до предметів, що ми зберігаємо в музеях. Так, форма дуже важлива, але ми повинні щодня наповнювати її справжнім змістом: знаходити імена тих, хто зник без вісті або похований у братських могилах під написом «Невідомий солдат», увічнювати для нащадків живі спогади тих, хто боронив та визволяв нашу землю від ворога, і, звичайно ж, робити усе можливе, щоб ветерани постійно відчували нашу увагу та вдячність, — заявив голова обласної ради під час урочистої передачі копії бойового прапора II та III Українського фронтів до Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми».

Тарас Дмитрович розповів, що два роки тому спільно із тоді ще депутатом облради Вадимом Меріковим та депутатом міської ради Сергієм Клюсом створено документальний фільм «Книга живої пам’яті», у якому визволителі Миколаєва ділилися своїми спогадами. На черзі, як розповів Т.Кремінь, друга серія цього фільму, метою якої є збереження для сучасників та наступних поколінь живого пульсу тих вогненних років, який б’ється у розповідях фронтовиків, що мешкають у нашій області.

– Крім того, – поділився своїми планами з присутніми голова облради, – я дуже хочу, щоб найближчим часом був встановлений пам’ятник жертвам німецького концтабору «Шталаг», похованим у спільній могилі на Темводі. Давно чекає свого втілення у життя і план перетворення Музею підпільного партизанського руху на Миколаївщині на музейний комплекс.

Також потрібна копітка робота в архівах для встановлення імені кожного, хто загинув під час війни на фронті, чи в тилу – продовжив Тарас Дмитрович. – Я особисто протягом останнього року зміг, працюючи в архіві, віднайти інформацію про дуже дорогих для мене людей, але ж таких, як вони по війні лишилися десятки тисяч! Варто згадати хоча б тільки тих миколаївців, що загинули під час першого бомбардування нашого міста і поховані на старому кладовищі… І тут – величезне поле роботи і для вчених, і для слідопитів. І це – також наш вклад в спільну скарбницю нашої вдячної пам’яті.

Голова обласної організації ветеранів Михайло Шинкарьов у короткому виступі подякував голові облради та голові ОДА за всебічну підтримку, яку представники влади надають сьогодні ветеранам, як у вирішенні їх щоденних проблем, так і в організації меморіальних заходів, як-от миколаївський етап Всеукраїнської естафети пам’яті, тощо.

Ми повинні чітко відрізняти справжніх патріотів, людей, що воліють зберегти нашу історичну пам’ять, від тих, хто, спекулюючи на святих для кожного з нас іменах та подіях, намагається задовольнити свої власні політичні амбіції, – підкреслив Михайло Опанасович.