Миколаївці активно допомагають кримчанам

Миколаївці активно допомагають кримчанам

«Велика честь приймати військових героїв! Миколаївщина в будь-якій ситуації готова підтримати та допомогти. Сьогодні Миколаїв, як ніколи демонструє високий рівень підготовки та злагодженості всіх служб», – розповів голова обласної ради Тарас Кремінь журналістам ТРК «Україна», коментуючи ситуацію з прийняттям кримських переселенців.

За словами Тараса Дмитровича, 900 тисяч гривень, які були заплановані в обласному бюджеті на ремонт та оснащення приміщень обласної ради планується перерозподілити на оплату проживання, харчування та транспортного перевезення сімей військовослужбовців з Криму, які днями приїхали до Миколаєва. Тарас Кремінь зазначив, що депутати вноситимуть зміни до бюджету в четвер, 3 квітня.

Підтримують та допомагають переселенцям та військовим громадські активісти і підприємці, які надають і продукти харчування, і засоби гігієни, і навіть військове оснащення. «Зараз пробуджується громадянське суспільство та відроджується українське військо», – зазначив голова обласної ради.

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс розповіла, що сьогодні до приватної школи «Гіпаніс-ЕОС» пішли два кримських хлопчика. Крім цього, створені місця для малечі в дитячих садочках, 4 вагітні жінки поставлені на облік до медзакладів міста, деяким військовим поновлюють документи, які були пошкодженні під час переїзду, Центром зайнятості вже працевлаштовано 2 кримчан.

«З нашими гостями з Криму працюють психологи, адже ці люди потребують не тільки матеріальної допомоги, а і психологічної. Ми робимо все для того, щоб їм було комфортно та зручно. На миколаївському залізничному вокзалі створено центр, в якому наші працівники разом з волонтерами консультують, всіх хто приїздить до Миколаєва», – розповіла Ольга Вікторівна.

Крім сімей військовослужбовців до Миколаївської області приїхало 16 цивільних кримчан. За словами директора департаменту більшість з них зупинилися у своїх родичів чи знайомих. Житла потребує одна родина, якій вже запропонували кілька варіантів помешкання, поки що вони визначаються.