В Миколаївській області активно вирішуються питання з надання допомоги людям з фізичним та розумовими вадами

В складний період для нашої країни, коли нова влада тільки починає налагоджувати та стабілізувати ситуацію в різних сферах життя, варто не забувати про простих громадян, а особливо про людей з обмеженими можливостями. Одними з найважливіших завдань, які ставить департамент соціального захисту населення Миколаївської обласної ради та Миколаївської облдержадміністрації є вирішення питань з надання допомогти громадянам, які мають певні вади.

Зараз на Миколаївщині активно налагоджується співпраця та вирішуються проблеми людей з обмеженими можливостями.

Так в області діє програма «безбар’єрна Миколаївщина». В рамках якої, для поліпшення положення інвалідів в суспільстві, розглядається великий спектр питань.

Наразі вже закрито чергу по забезпеченню автомобілями людей без обох ніг. Для таких громадян було придбано та безкоштовно передано їм 12 одиниць транспорту. Крім цього активно надається фінансова підтримка статутній діяльності обласної організації Союзу організацій інвалідів. В 2014 році їм було виділено 152,6 тис. грн. допомоги. Окрім цього, для бібліотек та Миколаївського міжобласного правління українського товариства УТОС придбали озвучену літературу. В цьому році вже виділили 35 тисяч гривень для організації сурдоперекладу програми новин на обласному телеканалі «Миколаїв» для людей з вадами слуху.

На Миколаївщині не забувають і про спортивне оздоровлення громадян. Так, для осіб з обмеженими фізичними можливостями в області створено необхідні умови для вільного доступу до фізично-оздоровчих та спортивних закладів.

На 2014 рік з обласного бюджету виділено фінансування регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інфаспорт» у розмірі 1 107,8 тис. гривень, в тому числі на навчально-тренувальну роботу – 70 тисяч грн. На утримання спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної спеціалізованої школи Параолімпійського резерву – 839,710 тис. грн., в тому числі 105 тис. грн. на проведення спортивних заходів.

Спортивна та фізкультурно-реабілітаційна робота в Миколаївській області ведеться серед інвалідів 4 нозологій: з ураженням опорно-рухового апарату, з вадами розумового та фізичного розвитку, вадами слуху та зору.

Різними формами фізично-спортивної роботи в області охоплено 970 осіб, з них 701 школяр. Постійними заняттями в спортивних секціях «Інваспорта» займаються 300 осіб, з яких 152 школяра.

Спортивно-оздоровча робота вже принесла свої результати. Так, серед спортсменів Центру «Інваспорт» 5 Заслужених майстрів України,18 майстрів спорту України міжнародного класу, 16 майстрів спорту України та 18 кандидатів у майстри спорту. До складу збірних команд України входять 43 спортсменів Миколаївської області.

Високі осягнення наших спортсменів та їх тренерів не залишаються без уваги. Керівництво області надає велику підтримку розвитку спорту, а також забезпечує стипендіями видатних спортсменів та тренерів. В області 11 спортсменів отримують обласну стипендію та 2 спортсмени – стипендію Миколаївського міського голови. Грошову винагороду кращим спортсменам Миколаївщини в 2013 році отримують 7 спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. На 2014 рік для виплати грошових винагород спортсменам-переможцям і призерам чемпіонатів світу та Європи, переможцям та призерам Олімпіад, Дефлімпійських та Параолімпійських ігор заплановано 300 тис. грн.