Тарас Кремінь виконав своє перше передвиборче доручення: базу «Спартак» повернуто громаді

Тарас Кремінь виконав своє перше передвиборче доручення: базу «Спартак» повернуто громаді

Сьогодні, 13 березня, Заводський районний суд в повному обсязі задовольнив позов громадського комітету по врятуванню дитячої спортбази «Спартак», визнавши незаконною передачу цього комплексу в приватну власність. Варто нагадати, що коли жителі Миколаєва висловлювали на місцевому майдані підтримку кандидатурі Тараса Креміня, який висувався на посаду голови облради, вони наказали йому зробити все можливе, щоб «Спартак» було повернуто дітям. Таким чином, своє перше передвиборче доручення, отримане від громади, Тарас Дмитрович виконав.

Як відомо з численних публікацій у місцевій пресі, водно-спортивний комплекс «Спартак», розташований за адресою: Бузький бульвар, 16, рішенням сесії Миколаївської міськради у листопаді 2012 року було передано у приватні руки – спортивно-оздоровчому комплексу «Україна». Численні звернення активістів громадського комітету по врятуванню дитячої спортбази «Спартак» до тодішньої влади результатів не принесли. Зокрема, М. Круглов заявляв, що, оскільки рішення вже прийняте, нічого з цим зробити не можна. В грудні 2012 року активісти звернулися д суду, проте їх заяву відмовилися там приймати і тільки для того, щоб отримати право на судовий розгляд справи, знадобилося рішення апеляційного суду.

Попри те, справа тягнулася ще півтора року. Дві судді господарчого суду відмовилися її вести, третій умовляв позивачів дати йому відвід, а в грудні 2013 слухання взагалі було призупинено на невизначений термін. Як вважає координатор комітету врятування «Спартаку» Ігор Фінкельштейн, причиною штучної безпорадності суддів стало тісне переплетення інтересів криміналу та політики, що заважало поверненню миколаївцям ласого шматка території на самому березі річки…

Тарас Кремінь, який з самого початку боротьби громадськості за спортбазу, як депутат, брав активну участь в юридичному супроводі справи, звернувся з листом до прокуратури і добився, що 30.07.2013 прокурором Заводського району було здійснено вступ у розгляд Заводським районним судом позовної заяви до виконкому Миколаївської міськради, МООФСТ «Україна», ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «Україна» про визнання незаконним та скасування рішення виконкому міськради про оформлення права власності на нерухоме майно – спортивну базу «Спартак», визнання недійсним свідоцтва про право власності на це майно, а також визнання недійсним рішення, яким було передане вказане нерухоме майно в якості внеску до статутного фонду ТОВ СОК «Україна».

З перших днів перебування Т. Креміня на посаді, ця справа була у нього на особистому контролі.

В результаті цього 13 березня суд задовольнив позов по усіх трьох пунктах:

1. Скасування рішення виконкому міськради про передачу права власності Миколаївської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», якому була підпорядкована база «Спартак»;

2. Скасування свідоцтва на право власності приватної структури;

3. Скасування протоколу № 1 про створення приватної фірми «Спортивно-оздоровчий комплекс «Україна», якій було передано базу.

Таким чином, незаконні рішення органу місцевого самоврядування с суб’єктів господарювання нарешті були скасовані.