Голова Миколаївської ОДА Микола Романчук: «Наше завдання не годувати хабарників та здирників, а створити всі умови для розвитку бізнесу в області»

Голова Миколаївської ОДА Микола Романчук: «Наше завдання не годувати хабарників та здирників, а створити всі умови для розвитку бізнесу в області»

13 березня, в сесійній залі Миколаївської обласної ради відбулася зустріч голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука з представниками малого та середнього бізнесу області. На зустріч також був запрошений в.о. мера міста Юрій Гранатуров.

Головною темою обговорення стали питання налагодження діалогу влади з підприємцями області.

– Ми сьогодні об’єднуємо малий і середній бізнес, який формує 20% бюджету Миколаївського регіону. Багато це чи мало? Можемо ми і більше отримати? Звичайно ж, можемо, хто заважає? Фіскальні служби заважають? Заважають. Органи нагляду заважають? Заважають. Я не хочу скасувати ці органи, ні в якому разі, але є люди, котрі сьогодні нишком, без всяких сумнівів, роблять темну роботу. Тому наше з вами завдання не давати їм, не годувати їх, а створювати і розвивати малий і середній бізнес і наповнювати бюджет, – звернувся до присутніх М. Романчук.

Глава ОДА зазначив, що створити бізнес, який виробляв би затребувану продукцію – це ціле мистецтво, а от погубити його дуже легко:

– Зберегти малий бізнес і створити умови для його роботи – це мій обов’язок. Тому працюємо в такому режимі: ви ставите питання, а ми на них відповідатимемо. Я прийшов, щоб об’єднати з усіма вами зусилля задля єдності нашого рідного міста Миколаєва, – додав Микола Павлович.

За словами губернатора, щоб представники влади та підприємці працювали злагоджено, потрібно налагодити механізми вирішення накопичених проблем. Безпосереднім вирішенням цього питання Микола Романчук вважає створення в структурі ОДА ради малого бізнесу та громадського контролю над процесами розвитку малого бізнесу. Координувати роботу цієї структури і відповідати за постійний контакт з підприємцями має певна людина, котру виберуть самі бізнесмени.

Олександр Болтянський, виконуючий обов’язки віце-губернатора з економічних питань Миколаївської ОДА, підтримав позицію Миколи Романчука:

– Якщо у нас не буде галузевих рад, якщо у нас не буде профспілок, які принесуть проблему до нас, але проблему не сиру, а оброблену інформаційно, оброблену юридично, ми не зможемо докорінно змінити ситуацію так, як хотілося б усім нам. У нас не вистачає часу сидіти з кожним і розбиратися, права ця людина чи не права. Давайте працювати разом, – наголосив у своєму виступі Олександр Михайлович.

Багато хто з присутніх висловлював свої думки з приводу проблем бізнесу. Зокрема, голова Миколаївської обласної профспілки працівників малого та середнього бізнесу Олена Герасимчук зазначила, що важливою проблемою є нелегальний бізнес.

– Коли у підприємця 80 торгових точок, виходить мінімум 80 найманих працівників, які не оформлені. Я хочу сказати, що у нас в Миколаївській області, взагалі не відомо де знаходиться 200 тисяч населення – це все нелегальна торгівля і з нею ніхто не бореться, це мільярд грошей, який втрачає сьогодні бюджет, – зазначила виступаюча.

Крім того Олена Андріївна запропонувала вирішувати це питання, не виганяючи людей з таких робочих місць, а навпаки – створювати законні умови для їхньої роботи.

Діалог підтримав і виконуючий обов’язки прокурора Миколаївщини Роман Забарчук.

Він підкреслив, що багато хто з присутніх порушував питання про побори і хабарництво, але в той же час, до прокуратури надходять лише одиниці звернень. За його словами, він завжди відкритий для людей, і запрошує всіх підприємців, з проблемних питань, звертається безпосередньо до нього.

На завершення голова Миколаївської облдержадміністрації запропонував і надалі проводити подібні зустрічі, під час яких можна буде вирішувати проблеми галузі.

DSC_0025

DSC_0046

DSC_0050

DSC_0051

DSC_0055

DSC_0065

Александр Болтянский

Елена Герасимчук

Роман Забарчук