Партії «Батьківщина», «Свобода», «Удар»: «Люди стояли на майдані не за те, щоб сьогодні хтось переступав через закон»

Протягом останніх днів з різних районів Миколаївської області надходить інформація про зухвалу, неадекватну протизаконну поведінку тих, хто, користуючись «революційною ейфорією», намагається здійснювати власні мрії про владу чи помсту, прикриваючись гучними фразами. Такі дії є не тільки неприпустимими з моральної точки зору, але й прямо підпадають під дію Кримінального Кодексу і не мають та не можуть мати нічого спільного з принципами та ідеалами майдану.

В зв’язку з цим керівники партій «Батьківщина», «Свобода» та «Удар» в Миколаївській області виступили зі спільною заявою:

«Ціна, якою дісталась нашому народу перемога, отримана завдяки героям Майдану, є занадто високою, аби люди, керовані власними корисливими інтересами, а не суспільним благом, паплюжили цілі та ідеали, за які віддали свої життя кращі сини України, які у 20-градусний мороз, під кийками та кулями злодіїв у погонах боронили Майдан, бо не воліли більше жити в державі, де купка обраних, привласнивши собі права та привілеї усього народу, поставила себе над суспільством та його законами.

Наскрізь порочна система вибіркового правосуддя, недоторканості за партійним, посадовим чи клановим принципами, коли правоохоронні органи були перетворені на важелі в руках влади, які вона застосовувала проти тих, хто заважав їй грабувати та привласнювати все, що заманеться – все це вивело людей на вулиці. Бажання назавжди покінчити з цими ганебними «поняттями», що діяли замість єдиних та обов’язкових для усіх та кожного законів, підняла народ на революцію.

Але, на жаль, зараз вже серед тих, хто або справді перебував на майдані, або взагалі використовує революційну риторику задля прикриття власних зазіхань на посади, привілеї, майно, задля того, щоб поставити себе понад рештою громадян, починає поширюватися почуття вседозволеності, безкарності та непідсудності.

Наприклад, події, що сталися вчора, 24 лютого, в Первомайську, коли люди А. Корнацького та О. Шкітіна, увірвавшись до приміщення міської ради та кабінету мера, намагалися, погрожуючи зброєю, залякуючи та шантажуючи законно обраних депутатів та міського голову, змусити їх провести позачергову сесію, порядком денним якої мало стати не заспокоєння жителів міста, не прийняття програм щодо покращення їх добробуту та безпеки, а лише єдине питання: призначення О. Шкітіна заступником міського голови.

Такі дії дискредитують політичні сили, які, об’єднавшись, взяли на себе відповідальність за все, що відбувається в країні, ганьблять світлу пам’ять тих, хто віддав свої життя за те, щоб в Україні більше ніколи не відбувалося нічого подібного. Таким чином, подібні поступки є подвійним злочином – і з точки зору Закону, і в очах суспільства.

Ми заявляємо, що нашою головною метою є мир, спокій та добробут наших громадян. Тому ми негайно і самим рішучим образом будемо реагувати на будь-які спроби поставити себе понад законом. Закон єдиний для всіх – цей принцип є основою здорового демократичного суспільства.

В.о. голови МОПО «Батьківщина» Тарас Кремінь
В.о. голови МОПО «Свобода» Демид Губський
Голова МОПО «Удар» Давид Макарьян