Скандал на сессии облсовета: депутаты от «Батькивщины» покинули зал заседания. ВИДЕО

23 января, во время внеочередной сессии Николаевского городского совета, главным вопросом которой является утверждение бюджета области на 2014 год, депутаты от оппозиции демонстративно покинули зал заседаний.

Все началось с того, что член фракции «Батькивщина» еще до утверждения повестки дня вышел к микрофону и предложил почтить минутой молчания память пятерых погибших во время акций протеста в Киеве.

Со стороны одного из депутатов от фракции коммунистов прозвучал упрек — дескать, у нас каждый день столько людей в стране гибнет. Однако тут же послышался требовательный женский голос: «Минута молчания!».

Глава облсовета Игорь Дятлов сказал, что каждый человек так или иначе со скорбью воспринимает те события, которые происходят в Киеве.

– Мы скорбим, как о погибших, таки о тех людях, которые лишились своего здоровья, лишились рук, ног. Мы скорбим по тем милиционерам, которых заживо сжигали на главных площадях нашей страны, – подчеркнул он.

Дятлов сказал, что в повестке дня и так стоит вопрос об общественно-политической ситуации в стране, и пообещал, что все без исключения депутаты, в том числе и оппозиционные, смогут высказать свою точку зрения по поводу всего, что происходит в государстве.

– Я считаю, что делать политику на тех людях, которые страдали и страдают сегодня в столице нашей родины, неправильно, – добавил Игорь Дятлов.

Оппозиционные депутаты заявили, что они не собираются участвовать в сессии, которая не учитывает интересов граждан, поднялись со своих мест и вышли из зала.

После этих событий фракции  “ВО  “Батьківщина” в Николаевском облсовете распространила Заявление о политической ситуации в Украине.

 

ЗАЯВА

ФРАКЦІЇ «ВО «БАТЬКІВЩИНА» В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ

З ПРИВОДУ ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В КРАЇНІ

Сьогоднішня політична криза – це логічний наслідок системних дій нинішньої влади, яка спричинила політичне, громадянське, правове загострення в суспільстві. Це почалося не вчора, а два місяці тому, коли було цинічно провалено євроінтеграційні процеси, а згодом це перейшло у люте побиття студентів, а на День Соборності України – у прицільний снайперський відстріл народу, журналістів вітчизняних та світових інформагентств, закриті судові процеси, а в цілому – у системну зачистку тисяч співгромадян, сотнями безвісті зниклих. Згадані факти – свідчення ігнорування владою свого головного обов’язку: зберігати спокій як у Києві, так і в усій державі, де люди на майданах найперше вимагають захисту своїх конституційних прав.

Своїми т.зв. законами про диктатуру, прийнятими всупереч громадській думці та міжнародним зобов’язанням України, а також демонстративним порушенням регламенту ВР, регіонально-комуністична більшість, серед якої були й представники Миколаївщини, наочно довели: в їх системі цінностей «почути кожного» віднині означає «побити кожного», принизити кожного», «засудити кожного». Такого навіть у новітній історії України ще не було, хоча мирних зібрань і протестів було чимало.

Свої протести висловила не тільки українська діаспора, рада українських церков, депутати парламентів, міністри закордонних справ, посли найбільших країн світу, а також учасники міжнародного симпозіуму в Давосі, який відкрили хвилиною мовчання за загиблими в мирний час в Україні. Крім того, відкрито список державних діячів України, яким заборонено в’їзд до США, отже, країн шенгенської зони. Здається, і це не аргумент для влади, де президент і сьогодні не чує мільйони українців на Майдані, не звертає увагу на опозицію, не помічає своїх однопартійців. Принаймні, на нещодавні звернення від обласної, міської, районних рад області так і не отримано адекватної відповіді.

Тому найперше, чого можуть вимагати громадяни та, зокрема, депутати місцевих рад, які представляють інтереси громади, а також створювані по всій Україні органи місцевих Народних рад з числа опозиційних сил «ВО «Батьківщина», «ВО «Свобода», «УДАР Віталія Кличка», які здійснюватимуть захист Конституції України, прав і свобод народу, відновлюватимуть законність і правопорядок, реальне місцеве самоврядування тощо, це:

  • припинення зачисток, погромів та полювань на людей;

  • покарання правоохоронців, причетних до вбивства громадян;

  • закриття безпідставних кримінальних справ проти т.зв. екстремістів, а насправді – громадян України, студентів, журналістів;

  • негайного публічного діалогу між президентом з опозицією;

  • негайного діалогу між органами влади Миколаївщини та опозиції.

Затягування переговорних процесів – це продовження ескалації насилля, яке вже призвело до вбивств та викрадень громадян України, а надалі – прямий шлях до громадянської війни та міжнародної ізоляції української держави.