Миколаївська «Батьківщина»: «Прийнявши антиконституційні закони, депутати-регіонали самі поставили себе, свій уряд, свого президента поза законом»

Все те, що сьогодні відбувається в Києві і поступово поширюється по всій країні, є логічною, хоча й радикальною відповіддю народу України на фактичне встановлення диктатури в державі. Протягом двох місяців продовжувалася мирна акція протесту на майдані, участь у якій взяли мільйони громадян. Але замість того, щоб бути почутими, як це було обіцяно президентом Януковичем у 2010 році, ми всі отримали новий 37 рік. Відтепер нас дійсно слухатимуть дуже уважно. І кожне слово проти влади автоматично означає карний вирок. Який, до того ж, вам можуть винести заочно. Відтепер міліція отримала право безкарно бити кожного, хто здасться їй підозрілим, а нам закон забороняє навіть прикрити голову від кийків чи закрити обличчя від газової отрути…

На що розраховувала влада, на колінці, поспіхом приймаючи ці закони? На щиру вдячність українців? На те, що нащадки Кармалюка, Сагайдачного, героїв Крут мовчки схилять голову, щоб дозволити надягнути на неї нове ярмо? Здається Янукович та його парламентські посіпаки свідомо провокували людей на вибух, аби отримати привід для показових арештів та демонстративних ув’язнень. В Україні почали діяти нові «ескадрони смерті», які викрадають людей просто на вулицях і в лікарнях, вже сьогодні почали зникати громадяни, яких потім знаходять побитими та скаліченими у міліцейських райвідділах. Це відповідь влади на вимоги громади виконати свої передвиборчі обіцянки, на заклики до мирного діалогу?!

І як завжди, представники цієї ганебної влади – влади, яка ввела в реалії сучасної України бандитів-тітушок, влади, у середовищі якої звичайним засобом вирішення бізнес-суперечок є відправлення партнерів на дно річки з батареєю на спині — на всіх рівнях, в тому числі і в Миколаєві почали волати про порушення закону, хуліганство та бандитизм! Панове, де були ваші праведне обурення та любов к порядку та законності, коли одні озброєні покидьки розстрілювали селян в Чаусово-2, а інші, в міліцейській формі та погонах з великими зірками, забезпечували коридор безпеки для їх безкарного відходу? Хто зараз називає фашистами тих, кого режим довів до краю та змусив вдатися до непарламентських методів захисту своїх прав? Чи не ті, хто протягом більш ніж півроку спокійно спостерігав, як Партія регіонів готує та цькує на своїх політичних супротивників власні загони штурмовиків – в кращих традиціях Гітлера та Муссоліні?..

Від кого ми чуємо зараз звинувачення у порушенні закону? Від тих, хто давно вже делегував прийняття будь-яких рішень в радах, виконкомах та судах «смотрящим» від криміналу? Від тих депутатів і чиновників, що регулярно проводять відпустки в компанії «положенців» та ворів в законі?

Облиште ваше фарисейство! Ви зараз побачили паростки, грунт для яких самі готували так ретельно. Прийнявши антиконституційні закони, ваші однопартійці самі поставили себе, свій уряд, свого – не нашого! – президента поза законом. Тож, не треба дивуватися: ви занадто довго власноруч сіяли вітер. Тепер зустрічайте бурю!

Миколаївська обласна організація ВО «Батьківщина»